Gala Savarsin 19 decembrie 2023

Elevii din orasul Sinaia insotiti de cadrele didactice si de reprezentati ai Primariei orasului Sinaia, au fost invitati la Castelul Regal de la Savarsin! In cadrul acestui eveniment au fost premiati de Casa Regala a Romaniei elevii cu cele mai bune rezultate obtinute la olimpiade si concursuri scolare, in anul scolar 2022-2023.

Majestatea Sa a oferit premii  elevei Bianca Filipescu din clasa a XII-a D, Colegiul “Mihail Cantacuzino” pentru Marele  Trofeu obtinut la Concursul international Culinariada – profesor coordonator, Fanel Dracea si Leonei Trifu de la Clubul Sportiv Scolar-structura a colegiului, pentru rezultate de nivel international la ski alpin- profesor coordonator Vulpe Gheoerghe.

Multumim Casei Regale si  Primariei orasului Sinaia pentru acest privilegiu!

GALERIA FOTO