Anunţuri, Legislaţie

Anunt reinceperea cursurilor – 8 feb 2021

Începând cu data de 08.02.2021, școlile și grădinițele din Sinaia încep cursurile in scenariul 2, care presupune participarea zilnică, cu prezență fizică în unitățile de învățământ a tuturor preşcolarilor şi elevilor din învăţământul primar, a elevilor din clasele a VIII-a şi a XII-a și a celor din anii terminali din învățământul profesional, cu respectarea şi aplicarea tuturor normelor de protectie

Ordin al ministrului educației și al ministrului sănătății pentru aprobarea măsurilor de organizare a activității în cadrul unităților/instituțiilor de învățământ în condiții de siguranță epidemiologică pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu virusul SARS-CoV-2

http://colegiulmihailcantacuzino.ro/wp-content/uploads/2021/02/Precizari-comune-ME-MS.pdf

Monitorul oficial al Romaniei – 5 feb 2021

PRECIZARI COMUNE PRIVIND EXCEPTAREA DE LA PORTUL MASTII DE PROTECTIE IN CADRUL UNITATILOR DE INVATAMANT PREUNIVERSITAR

 

Comments are closed.